Strona główna

Nurkowanie

Nurkowanie

Jezioro Wuksniki ma maksymalną głębokość 68 m. Nurkowie w tym jeziorze chętnie szukają swojego rekordu głębokości. Nie odstrasza ich to, że jezioro jest oddalone od dróg i zabudowań nie ma też nad nim żadnej bazy wypoczynkowej.

Fascynujące i zarazem bardzo tajemnicze jezioro. Strome brzegi gwałtownie opadają na znaczną głębokość. Woda jest czysta i przejrzysta przez cały rok. Dno piaszczyste, przy przęgach porośnięte podwodnymi łąkami. Duże szczupaki spotyka się praktycznie podczas każdego zejścia pod wodę. Sporo raków.

story-1
story-2

Zobacz więcej zdjęć

nurkowanie-1

Ciekawe Doświadczenia

Nurkowanie wymaga współpracy, wzajemnego zaufania i wsparcia. Aby zacząć nurkować wystarczy podstawowa umiejętność pływania. Ten piękny sport jest właściwie dla każdego, dlatego swoją przygodę z nurkowaniem można zacząć w każdym momencie, niezależnie od sezonu i pogody.

nurkowanie-2

Bliskie spotkania

Świat roślinny polskich jezior jest bardzo bogaty, co prawda rozciąga się tylko w obszarze do kilku metrów głębokości, ale potrafi zadziwić swoją różnorodnością. Poznaj go, aby twoje nurkowania były jeszcze ciekawsze.

nurkowanie-3

Zobacz co kryją jeziora

Szczupak, sum, czy węgorz, to ryby często spotykane przez płetwonurków. Czy sum może wciągnąć nurka na głębszą wodę a szczupak zaatakować? Tak, ale tylko w bajkach. To nurek jest najniebezpieczniejszym zwierzęciem w polskich wodach słodkowodnych.