Strona główna

Nurkowanie

Nurkowanie na Mazurach

Ilość oraz różnorodność jezior, bogactwo ich fauny oraz flory, sprawia, że Mazury są niepowtarzalnym miejscem do uprawiania turystyki podwodnej. W pobliżu Miłej Doliny znajduje się Jezioro Wuksniki o powierzchni 117 ha. Jego średnia głębokość wynosi 23 m, natomiast głębokość maksymalna aż 68 m. Jest to jedno z najgłębszych jezior Polski i jednocześnie najgłębsze jezioro Pojezierza Mazurskiego. Nurkowie biją tu rekordy głębokości.

Jezioro Wuksniki to bardzo tajemnicze i jednocześnie fascynujące miejsce. Strome brzegi gwałtownie opadają na znaczną głębokość. Woda jest czysta i przejrzysta przez cały rok. Dno piaszczyste, przy brzegach porośnięte podwodnymi łąkami. Duże szczupaki oraz wiele innych gatunków ryb spotyka się praktycznie podczas każdego zejścia pod wodę. Jezioro zamieszkuje także sporo raków.

Wychodzący w jezioro pomost jest idealnym miejscem do rozłożenia sprzętu. Wody zbiornika odznaczają się I klasą czystości, dlatego idealnie nadaję się do nurkowania głębinowego. Wokół jeziora nie ma niestety wielu dróg, zabudowań, ani tym bardziej rozwiniętej bazy wypoczynkowej. Zapraszamy wszystkich miłośników nurkowania do Miłej Doliny, która stanowi idealną bazę wypadową. Pojezierze Mazurskie co roku przyciąga wielu miłośników nurkowania. Czy także i Ciebie zachwyci swoimi urokami?

story-1
story-2

ZOBACZ ZDJĘCIA Z NURKOWANIA NA POJEZIERZU MAZURSKIM

nurkowanie-1

Ciekawe Doświadczenia

Nurkowanie to sport, który obecnie zyskuje coraz większe grono miłośników. Pojezierze Mazurskie jest na tyle ciekawe, że wcale nie musisz wyjeżdżać w tropikalne rejony, żeby podziwiać uroki otaczającej nas przyrody. Ten piękny sport uprawiać może praktycznie każdy, kto potrafi pływać i ukończy specjalistyczny kurs. Swoją przygodę z nurkowaniem możesz zacząć w każdym momencie, niezależnie od sezonu i pogody.

nurkowanie-2

Bliskie spotkania

Świat roślinny i zwierzęcy polskich jezior jest bardzo bogaty. Chociaż rozciąga się tylko w obszarze do kilku metrów głębokości, to jednak potrafi zadziwić swoją różnorodnością. Nurkując, możesz podziwiać jego uroki, poznawać nowe gatunki roślin i ryb, robić zdjęcia podwodnych okazów. Pod taflą wody czeka na Was zupełnie inny świat, taki, którego praktycznie w ogóle nie znamy. Nurkując, masz szansę odkryć to, co dla innych na zawsze pozostanie nieznane.

nurkowanie-3

Zobacz, co kryją jeziora

Szczupak, sum, węgorz — to ryby często spotykane przez płetwonurków. Czy sum może wciągnąć nurka na głębszą wodę, a szczupak zaatakować? Tak, ale tylko w bajkach. Tak naprawdę to nurek jest najniebezpieczniejszym zwierzęciem w polskich wodach słodkowodnych. Jeziora Pojezierza Mazurskiego kryją wiele tajemnic. Chcesz je poznać? Chętnie opowiemy Ci legendy znad mazurskich jezior podczas wspólnej biesiady przy ognisku w Miłej Dolinie.